Przejdź do treści

Jaki kolor rolet wybrać?

Aranżacja wnętrza własnego mieszkania bywa bardzo trudnym zadaniem. Musimy w krótkim czasie podjąć bardzo wiele decyzji, których efekty będą towarzyszyć nam co najmniej przez kilka najbliższych lat. Jedną z takich decyzji jest wybór odpowiedniego rodzaju i koloru rolet.

Jak dobrać kolor rolet?

Wybierając rolety, powinniśmy przede wszystkim zadać sobie kilka pytań. Podstawowe z nich to: jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć. Rolety mogą być jedynie jednym z wielu elementów naszego wnętrza lub wręcz przeciwnie- ważnym akcentem dodającym charakteru spokojnej aranżacji. Istotne jest również czy zależy nam na bardzo dokładnym osłonięciu okien, czy jedynie chcemy delikatnie zmniejszyć dostęp promieni słonecznych do naszego wnętrza. Barwy mają tu bardzo istotne znaczenie. Dobrze jest wiedzieć jaki kolor rolet chroni przed słońcem. W intensywnie nasłonecznionych pomieszczeniach powinniśmy unikać osłaniania okien roletami w ciemnych kolorach, gdyż mogłyby one niepotrzebnie dodatkowo przyciągać promienie słoneczne. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór rolet w jasnych kolorach. W razie potrzeby zawsze można wybrać rolety, które posiadają powłokę zaciemniającą.

Jaki kolor rolet do szarych ścian?

Rolety pełnią nie tylko praktyczne funkcje, chroniąc nas przed nadmiarem słońca i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale również są interesującą ozdobą naszego wnętrza. Popularne w ostatnich latach pokoje z szarymi ścianami dobrze jest ożywić nieco roletami w ciepłych barwach. Kolor rolet  będzie w tym przypadku ważnym akcentem naszej sypialni czy salonu. Do szarości idealnie pasują żółte rolety. To bardzo popularne rozwiązanie. Jeśli chcemy by nasze wnętrze było nieco bardziej ekstrawaganckie, warto wybrać bardziej intensywne kolory takie jak turkus czy fiolet. We wszystkich tych aranżacjach kolor rolet jest punktem wyjścia do późniejszego doboru pozostałych dodatków. Wybierając rolety do pokoju o szarych ścianach, powinniśmy przede wszystkim kierować się osobistymi preferencjami. To my powinniśmy dobrze czuć się we własnym wnętrzu. Delikatna szarość w połączeniu z żółtymi roletami sprawi,  że nawet w pochmurny dzień nasz pokój wyda się słoneczny. Z kolei fioletowe czy turkusowe rolety, ze względu na intensywność tych barw, mogą być najważniejszym akcentem kolorystycznym urządzonego przez nas wnętrza. 

Kolor rolet dzień noc- jakie wybrać?

Rolety dzień noc montuje się zazwyczaj w salonach i często używanych pomieszczeniach w naszym domu czy pracy. Ich główną zaletą jest tylko częściowe ograniczenie dostępu promieni słonecznych, dzięki czemu w pokoju nadal jest jasno choć słońce przestaje nas razić. Zwykłe rolety dzień noc, dostępne są w jasnych barwach. Takie rozwiązanie sprawia, że idealnie wkomponowują się one w niemal każde wnętrze. W ostatnich latach na rynku pojawiły się również bardziej intensywne kolory rolet dzień noc. Kilka takich propozycji można znaleźć na minirolety.pl. Rolety dzień noc powinny pasować do koloru ścian i mebli. W ten sposób w harmonijnie wkomponują się w nasze wnętrze. Najbardziej popularne spośród nich to rolety w odcieniach beżu i brązu.