Przejdź do treści

Rolety okienne - mini rolety

Prawdopodobnie każdy był w sytuacji, kiedy zbyt intensywne światło słoneczne uniemożliwiało komfortowe spędzanie czasu w danym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy w tamtym czasie się pracowało, czy relaksowało. Najpopularniejszym rozwiązaniem na uporanie się z tym kłopotem jest zainwestowanie w rolety, spośród których najczęściej wybierane są mini rolety okienne. Dlaczego to świetny wybór dla każdego?

Minirolety to najpopularniejszy rodzaj rolet, czemu nie można się dziwić. Stanowią idealne połączenie niskiej ceny, a także skuteczności w zatrzymywaniu promieni słonecznych, dzięki czemu nie tylko słońce nie „razi” użytkowników pomieszczenia, ale sam obiekt nie nagrzewa się tak szybko, co może okazać się zbawienne latem. Mini rolety okienne występują w postaci zwyczajnego, zwiniętego w rulon kawałka materiału. Są zawsze dopasowane do okiennicy, dlatego ich rozmiar nie jest duży. Za pomocą łańcuszka steruje się wysokością opuszczenia materiału, dzięki czemu ma się kontrolę nad tym, ile promieni słonecznych wpadnie do obiektu. To szczególnie wygodne z perspektywy użytkownika rozwiązanie, ponieważ zwykle na każdym oknie są minirolety, a więc odkryć można kwatery wyższe, kiedy słońce opiera się o kwatery dolne itd.

Jak wskazuje nazwa, mini rolety okienne montuje się nie na ścianie, ale na oknie. Wbrew pozorom takie zastosowanie nie wymaga ingerencji w strukturę owego okna. Montaż jest bezinwazyjny, a przez to bardzo szybki. To przydatna cecha, jeżeli za jakiś czas będzie się chciało rolety wymienić. Na szczególną uwagę zasługuje cena, ponieważ minirolety kosztują zwykle około kilkanaście złotych za sztukę! Dochodzi do tego niemała różnorodność kolorystyczna. Pozwala to za niewielkie pieniądze w gustowny sposób urozmaicić wygląd mieszkania, kiedy zastosuje się modele o odpowiedniej barwie. Materiał takowych rolet jest odrobinę prześwitujący, dlatego nawet opuszczając je, w pomieszczeniu nastanie półmrok pozwalający na wykonanie wszystkich potrzebnych czynności.