Przejdź do treści

Rolety okienne dzień-noc

Promienie słoneczne mogą niemało utrudnić funkcjonowanie w danym pomieszczeniu. To szczególnie uciążliwe zjawisko w biurach pełnych komputerów, ponieważ słońce odbijające się w ekranach monitorów praktycznie uniemożliwia pracę. Istnieje jednak wiele prostych rozwiązań, które takowe sytuacje mogą „uratować”. Chodzi na przykład o rolety okienne dzień-noc. Dlaczego to dobry wybór do każdego biura i mieszkania?

 
Na samym początku należy wyjaśnić, jak działają zwyczajne rolety. Są one zwiniętą rolką materiału, a ową tkaninę można dowolnie opuszczać i podnosić w celu regulowania ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Światło dostaje się w tym przypadku przez jedną szczelinę. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, kiedy wykorzysta się rolety okienne dzień-noc.

W ich kontekście nie mamy do czynienia z pojedynczym paskiem materiału, ale dwoma! Tkanina składa się z poziomych, ułożonych naprzemiennie pasów nieprzepuszczalnego materiału i siatki. Za pomocą łańcuszka steruje się ilością promieni słonecznych, która wpadnie do wnętrza mieszkania czy biura. To wygodne rozwiązanie, ponieważ ów światło jest równomierne – nie dostaje się przez wąską szczelinę, ale przez całą powierzchnię okna.

Rolety można podzielić na takie, które montuje się do ściany i takie, które przytwierdza się do okna. Rolety okienne dzień-noc, jak wskazuje nazwa, są przymocowywane do framugi okna. Kiedyś nie było to najlepsze rozwiązanie, ponieważ wymagało wiercenia, jednak dzisiaj ów montaż jest bezinwazyjny – produkt utrzyma się w swoim położeniu poprzez zastosowanie specjalnego kleju. Dzięki temu przytwierdzanie rolet jest znacznie szybsze. Nie można zapominać o tym, że rolety okienne dzień-noc to rozwiązanie bardzo estetyczne. Występują one bowiem w różnych wersjach kolorystycznych, dlatego przy odpowiednim dobraniu niemało wzbogacą wygląd wnętrza mieszkania lub biura. Do tego wykonuje się je z różnych materiałów. Posiadają rozmiar zawsze dopasowany do okna (zamawiając rolety okienne wewnętrzne dzień-noc)