Przejdź do treści

Rolet ścienne zaciemniające

Jeśli potrzebujesz nieco prywatności w swoim domu lub najmniejszy kawałek światła w pokoju powoduje brak snu to wolnowiszące rolety zaciemniające będą tutaj idealnym rozwiązaniem. Mogą zatrzymywać dużo więcej światła niż zwykłe zasłony, a co więcej są bardzo energooszczędne. Większość osób posiada rolety w sypialni, które przepuszczają dużą ilość światła, dlatego też przed zakupem rolet zaciemniających należy pamiętać o kilku rzeczach, aby poranne słońce nie pozbawiało Cię długiego snu, który jest niezbędny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Rodzaje rolet zaciemniających:

Rolety zewnętrzne

Wyposażenie okien w rolety nie tylko ogranicza wpadanie światła i przegrzanie pomieszczenia przy dużym nasłonecznieniu, ale również ogranicza bezwładność cieplną. Zimą roleta działa jak izolator i zapewnia lepszą ochronę przed utratą ciepła, co powoduje obniżenie kosztów ogrzewania nawet do 40%. W przypadku budynków znajdujących się w miejscach o dużym natężeniu ruchu chronią także przed hałasem. Prawidłowo założona roleta zaciemniająca na ścianę po opuszczeniu może obniżyć hałas nawet o kilka decybeli. Są też oczywiście jednym z najlepszych separatorów od świata zewnętrznego, chroniąc Twoją prywatność

Żaluzje pionowe

Klasyczne rolety pionowe są wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak PVC, imitacja drewna czy tkanina, więc można je dopasować do każdego wnętrza. Idealnie pasują do przesuwnych drzwi tarasowych i są łatwe w czyszczeniu. Cieszą się one sporą popularnością, jednak ze względu na sposób ich zaprojektowania, nie są najlepszymi roletami zaciemniającymi na ścianę. Są wykonane z pojedynczych pasków materiału, pomiędzy którymi będzie wpadało światło. Jest to również zależne od wyboru tkaniny, gdyż wybierając materiał w ciemnym kolorze mogą one dość skutecznie spełniać swoją funkcję. Z pewnością przyciemnią one pokój, ale całkowicie nie wyeliminują światła.

Żaluzje drewniane

Rolety drewniane to doskonały wybór, jeśli chodzi o rolety ścienne zaciemniające, gdyż zapewniają pełną kontrolę nad ilością światła przenikającego do pomieszczenia. Nadają wnętrzu stylowego wyglądu i tworzą unikalną atmosferę. Gwarantują pełną prywatność i na długo zachowują swoją trwałość. Drewno jest również doskonałym izolatorem, toteż żaluzje drewniane zapewnią ochronę przed zimnem i upałem. Wybierając szersze listwy, jeszcze efektywniej spełnią swoją funkcję zaciemniającą.

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące zaciemniające to bardzo prosty i funkcjonalny rodzaj pozbawienia pomieszczeń światła. Najlepiej sprawdzają się do zasłaniania większych powierzchni. Wybierając ciemne tkaniny i doposażenie w mechanizm samorozwijający świetnie sprawdzą się w blokowaniu słońca i nagrzaniu pomieszczenia. Najlepiej montować ją do sufitu lub na ścianie.

Ścienne rolety zaciemniające zyskują coraz większą popularność i często zastępują tradycyjne zasłony. Zapewniają potrzebę prywatności i eliminują wpadanie promieni słonecznych do pokoju, zapewniając zdrowy i spokojny sen. Ponadto nadają wnętrzu charakteru i nowoczesnego wyglądu. Wszystkie powyższe modele zapewnią intymność i izolację od świata zewnętrznego.