Przejdź do treści

Rolety ścienne gładkie

W wielu domach można spotkać się z nietypowymi oknami, na których nieco trudniej zamontować jest standardowe rolety. Nie oznacza to jednak, że właściciele tego typu mieszkań skazani są wyłącznie na posiadanie firan i zasłon. Nawet w najbardziej nietypowym oknie można zamontować rolety ścienne wewnętrzne. Jak wyglądają i co je wyróżnia? Sprawdź koniecznie!

Co to są rolety ścienne gładkie?

Jak sama nazwa wskazuje, rolety ścienne wewnętrzne montuje się na ścianę po wewnętrznej stronie okna. W ten sposób osłaniają one pokój przed nadmiarem promieni słonecznych i ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Można je zamontować w niemal każdym oknie, dzięki czemu są bardzo uniwersalne. Rolety wolnowiszące na ścianę montuje się przy pomocy dwóch wkrętów, do których przymocowuje się rolkę z roletą. Cały montaż rolet ściennych wewnętrznych jest bardzo prosty i nie wymaga od nas żadnych specjalnych umiejętności. W celu sprawnego przeprowadzania montażu przyda nam się wiertarka i dwa wkręty, które zapewnią pełną stabilność całej instalacji. Dzięki osłonięciu całego okna rolety ścienne gładkie w pełni spełniają swoje funkcje. Nie musimy obawiać się o przegrzewanie pomieszczeń czy też swoją prywatność. 

Rolety wolnowiszące ścienne – idealne uzupełnienie Twojego wnętrza

Rolety ścienne gładkie charakteryzują się przede wszystkim wykonaniem z gładkiego materiału. Z jednej strony dokładnie zabezpiecza on nasze mieszkanie przed nadmiarem promieni słonecznych, z drugiej stanowi ozdobę wnętrza, którego okno jest nimi udekorowane. W związku z powyższym, wybierając rolety ścienne gładkie, należy tak dobrać ich kolor, by współgrał z wystrojem całego pomieszczenia. Tylko od nas zależy, czy będzie to najwyraźniejszy akcent kolorystyczny w pokoju, czy może jednak delikatne tło dla innych dekoracji. W obu przypadkach okno będzie dokładnie osłonięte, a jeśli będziemy chcieli, zawsze możemy odsłonić je w takim zakresie, jaki akurat najbardziej nam odpowiada. 

Gdzie zamontować rolety wewnętrzne ścienne?

Szeroka gama kolorystyczna i duża uniwersalność montażu sprawia, że rolety ścienne gładkie będą idealnym uzupełnieniem niemal każdego pomieszczenia. Ze względu na uniwersalny montaż do ściany lub sufitu polecane są szczególnie do nietypowych okien, w których nie ma możliwości zamontowania bezinwazyjnych rolet. Rolety ścienne gładkie doskonale osłaniają wnętrze pomieszczeń, dlatego sprawdzą się, jako zabezpieczenie okien, na których dokładnym osłonięciu najbardziej nam zależy. Rolety wolnowiszące na ścianę dobrze sprawdzą się w oknach wychodzących na ulicę. W ten sposób zyskujemy pełną dyskrecję. Warto je również zamontować w sypialniach. W ten sposób w nawet bardzo słoneczny dzień możemy liczyć na niewielki dostęp światła, który umożliwi nam popołudniową drzemkę. Rolety ścienne gładkie mogą być montowane w niemal każdym oknie, a prostota ich wykonania i łatwa obsługa sprawiają, że będą doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza. Warto montować je przede wszystkim w bardziej słonecznych oknach np. od południa lub południowego zachodu. W ten sposób mamy większy wpływ na dostęp promieni słonecznych i temperaturę naszych wnętrz.